KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15275002
*
nr 1527 5002
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsning, Klara Sjö, Byggandet av stadshuset. Signerad, daterad -18. Bildmått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2023
kl 20:55:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 20:50:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik harald sallberg klara sjö stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Läs mer om Harald Sallberg
nr 1527 5002
Harald Sallberg
(1895-1963), Sverige
Etsning, Klara Sjö, Byggandet av stadshuset. Signerad, daterad -18. Bildmått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 50x42 cm
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 på Kanarieöarna, Spanien, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 20:50:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Sallberg
Harald Arthur Sallberg, född 1895 i Stockholm, död 1963 pÃ¥ Kanarieöarna, Spanien, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Harald Sallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik harald sallberg klara sjö stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57